Prowadzący


WARSZTATY AKTORSKIE: António Xavier

Urodzony w Lizbonie, mieszkający w Trójmieście od 2010 roku. Psycholog, absolwent malarstwa, performer, wykładowca na UW. Jego praca twórcza ewoluuje od eksperymentalnego malarstwa do teatru alternatywnego. Aktualnie rozwija multidyscyplinarne metody pracy związane z performance, instalacją oraz interwencją w przestrzeni publicznej. Członek performatywnej grupy “Inteiros” i niezależnego projektu “impensamental”, autor poezji impensamentalnej. Współpracujący z Galerią Zachęta, Nadbałtyckim Centrum Kultury, Stowarzyszeniem Artemide (Włochy), Teatrem Azul (Portugalia), Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu itp. Od ponad 10 lat instruktor zajęć teatralnych i twórczych dla różnego rodzaju odbiorców, których podstawą jest transfer ekspresyjny, metodologia ekspresji artystycznych zintegrowanych oraz kreacja w tempie rzeczywistym.

WARSZTATY KOSTIUMOWO-SCENOGRAFICZNE: Honorata Martin

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2007 studiowała na wydziale Sztuk Pięknych w Marmara University w Istambule na wydziale grafiki warsztatowej. Brała udział w licznych wystawach oraz performensach m.in. „uje muje dzikie węże” w Gdańskiej Galerii Guntera Grassa, „4kąty”-Gdańska Galeria Miejska, „Zimno 4 You”- Instytut Sztuki Wyspa, Wystawa Fotografii – PGS Sopot, „Malarstwo.Rysunek.Honorata.Olga”- No ID Gallery, Londyn, „Las”- Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, „Letni nieletni- Młodzież w sztuce współczesnej” –Narodowa Galeria Sztuki Zachęta, „e-cite Gdańsk” – Strasburg, „Co Robi Malarz” Konkurs Gepperta- BWA Avangarda, Wrocław.
Współzałożycielka stowarzyszenia artystyczno-ekologicznego Swelina oraz nieformalnego duetu Układ Taneczny.
Stale współpracuje z dziećmi i młodzieżą prowadząc warsztaty z rysunku, animacji i video (warsztaty m.in. podczas festiwali: Streetwaves, Narracje, Cudawianki, Parkowanie,Open-air, warsztaty video w ramach Stranger Festival- Kultura Miejska, Współpraca w prowadzeniu warsztatów z artystami włoskimi podczas festiwalu Stranger w Amsterdamie, Warsztaty video w ramach Remix Culture, Share!).

WARSZTATY MUZYCZNE: Maciej Wojnicki

Autor interaktywnych instalacji multimedialnych, prowadzi warsztaty programowania interaktywnych multimediów, konstruuje instrumenty, tworzy muzykę na potrzeby spektakli, filmów krótkometrażowych i animowanych, występuje solo jako Mananasoko.
Ważniejsze projekty: 1. Libretto GSM - performance multimedialny z udziałem operowej śpiewaczki, klasycznego smyczkowego trio i publiczności, która przysyłając sms-y na żywo tworzy libretto wyśpiewywane przez śpiewaczkę. 2. Symfonia maszyn - system elektronicznych czujników i oprogramowanie do przetworzenia ruchu koparek na dźwięk wykorzystany podczas performance`u pod tym samym tytułem. 3. Jak wychować władcę - interaktywna książka zrealizowana w technice rzyczywistości rozszerzonej (augmented reality) we współpracy z Piotrem Wyrzykowskim. 4. Może się przyśni - muzyka do spektaklu opartego na dramacie “Sen nocy letniej” W. Szekspira, zrealizowanego w ramach Festiwalu Szekspirowskiego 2010 w Gdańsku. 5. Wieloryb - muzyka do spektaklu tańca Tatiany Kamienieckiej zrealizowanego w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca 2011.

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE: Kamila Chomicz

Studiowała biologię na UG i reżyserię na Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Realizuje filmy, video, fotografuje, tworzy video do spektakli teatralnych (m.in. 2011: video do spektaklu „Jakub” w reż. Filipa Szatarskiego; video do „FRUU” teatru Dada Von Bzdulow; 2010: video do „Alien Anonymous” w reż Julia Mach; 2009: video do „The Fishinyou” Julii Mach; 2007: video do etiudy tanecznej Aleksandry Dziurosz prezentowanej na Festiwalu Teatru Ruchu i Pantomimy w Puerto Rico; video do „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” dla Teatru im. Bogusławskiego w Kaliszu). W swoim doświadczeniu zawodowym prowadziła również wiele projektów edukacyjnych w kontekście edukacji formalnej i nieformalnej, z zakresu fotografii, ekspresji artystycznej, wideo. Jest autorką wielu promocyjnych dokumentacji wideo z festiwali artystycznych „Przemiany”, „Point to Point”, „Re:wizje”, „OffOnFestiwal”.


KOORDYNATORKA: Aleksandra Chomicz

Psycholog (UG), magister ekologii człowieka (UNova de Lisboa), absolwentka szkoły tańca współczesnego (Comp. de Dança de Almada), kursu gry na akordeonie (Royal School of Music) oraz studium edukacji estetycznej w kontekście eksploracji dziedzictwa kulturowego (Fund. Gulbenkian).
Autorka instalacji, koordynatorka projektów edukacyjno-artystycznych, superwizorka stażów uniwersyteckich, instruktorka zajęć interdyscyplinarnych Realizatorka międzynarodowych projektów: „Art for a Change” “Without limits: art and science”, “The role of ethnic dance and local heritage to provide the peace in the cultural interaction”, „Przeźroczyste Miasto”, „Kolorofon: dialog między współczesną sztuką wizualną a światem dziecka”, „Dźwiękiem napisane”, „Czas w ludziach i legendach”, „Choreografia dźwięków czy Sonografia przestrzeni”, „Micro-Ateliers”, „Restauracja, w której się nie je”, „Zasadził dziadek…” oraz „EKOMiasto”. Sędzia w międzynarodowych konkursach artystycznych.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz